Sunday, April 6, 2014

2014 kovo mėnesio filmų derlius

Kovas buvo neįtikėtinai turtingas žiūrėtų filmų. Na, 31 diena mėnesį. Tad kaupės kaupės ir prisikaupė – 19 filmų.
Kuo aš labai didžiuojuosi savimi, kad prisikaupiau ir pažiūrėjau Kenneth Branagh šedevrą "Hamlet" (1996). Kitaip neapsiverčia liežuvis jo vadinti. 4 valandos Šekspyro tragedijos ekranizacijos. Na, peržiūrėjau per du vakarus. Vis tik sunkoka išsėdėti 4 valandas vienu ypu. Tikrai puiki ekranizacija.
Taip pat pažiūrėti du naujausi Batmano filmai: "The Dark Knight" (2008) ir "The Dark Knight Rises" (2012). Pirmąjį norėjau jam tik pasirodžius pažiūrėt, bet palaukė jis keletą metų savo eilės. Per tuos kelis metus ir antras išėjo. Kokybiški holiduviniai veiksmo filmai. Dar vienas trileris - "American Gangster" (2007). Ilgas (2 valandos 40 min), bet įdomus. Gera istorija, paremta tikrais faktais, geri aktoriai (Denzel Washington, Russell Crowe). Dar vienas trileris - "Arbitrage" (2012). Vėlgi, maloniai praleistas laikas, truputėlį įtampėlės filme, Richard Gere vaidina turtuolį, sukėlusį avariją, per kurią žuvo jo meilužė. Prisivirė košės, tad ir srebia.
Vasario mėnesį buvo pradėta žiūrėti Richard Linklater trilogija. Kovą pažiūrėjom dvi paskutines šios trilogijos dalis: "Before Sunset" (2004) ir "Before Midnight" (2013). Kaip jau buvau minėjęs, filmai sukurti su 9 metų pertraukomis, vaidina tie patys aktoriai tuos pačius veikėjus. Taip tarpusavio veikėjų pokalbiai pritraukia tavo dėmesį, kad... vau. Puiki trilogija.
Karinių filmų parade puikuojasi naujasis holiduvinis šedevras "300: Rise of an Empire" (2014). Tas pats antrasis graikų-persų karas, per kurį Leonidas su 300 spartiečių tris dienas atlaikė besiveržiančią armiją. O šiame filme veiksmas vyksta atėniečių laivyne, pagrindinis filmo mūšis – Salamio mūšis, kuriame graikai įvilioję didesnį persų laivyną į sąsiaurį juos nugalėjo. Persams vadovauja admirolė moteris. Tikras istorinis faktas (Artemisia ne pagrindinė admirolė, bet vadovavo 25 persų laivams). "Private Peaceful" (2012) – Pirmojo Pasaulinio karo problematika, du broliukai kare ir tarpusavio kova už švarią sąžinę. "Good Morning, Vietnam" (1987) – gal ne tiek karinis filmas, kiek gera komedija, nes teoriškai Vietnamo karo sūkury veiksmas vyksta, bet ne fronto linijoj – puikus komikas Robin Williams čia vaidina radijo vedėją. Antrą kartą pažiūrėtas filmas. Labai maloniai.
Na ką, einam prie Oskarų laureatų. "Life of Pi" (2012) – 4 oskarai - fantastiški vaizdai, fantastiška kelionė, paliekanti susižavėjimą ir kartu paliekanti dvejonę, ar tikėti tokia kelione. Taip pat pažiūrėti keli filmai nominuoti šiemet geriausio filmo nominacijomis. "Dallas Buyers Club" (2013), 3 oskarai (du už geriausius vyriškus vaidmenis) – gera istorija apie AIDS sergantį jaunuolį, slapta pardavinėjantį vaistus nuo AIDS, kurių medicina negali leisti naudoti, nes neatlikti jų patikimumo tyrimai. O juk AIDS sergantiesiems vaistų reikia NOW. "12 Years a Slave" (2013), 3 oskarai (geriausias filmas, geriausia antraeilė aktorė, geriausias adaptuotas scenarijus) – puiki vergovės istorija, remta tikrais faktais. Turbūt tai ir yra pagrindinis filmo arkliukas, amerikonams vergovės tematika amžinai bus svarbi. "Nebraska" (2013), oskarų nelaimėjo, bet turėjo 6 nominacijas – įdomus filmas. Toks gana lėtas, apie beprasmišką kelionę: per kurią šeima susižino daug apie save.
Prisimenant iš vasario mėnesio įrašo režisierių Wes Anderson, pažiūrėti dar du jo filmai: ”The Grand Budapest Hotel” (2014) – fantastiška komedija, įtraukiantis siužetas, superinis filmas, ir "Fantastic Mr. Fox" (2009) –animacija šnekama apie žmogiškąsias problemas. Gal be nuotaikos jį žiūrėjau, tad paliko vidutiniškai gerą įspūdį. Šiaip, savitas ir įdomus filmas, turintis komiškumo, gero šarmo, būdingo būtent šiam režisieriui.
Dar verta paminėti prancūzišką filmą "Elles" (2011). Kuriame Juliette Binoche puikiai vaidina žurnalistę, bendraujančią ir rašančią apie prostitucija užsiimančias jaunas merginas. ”Kino pavasario” programos "Class Enemy" (2013) – slovėnų filmas. Teigiamą įspūdį paliko. Iš jo nieko kažko nesitikėjom eidami žiūrėt, bet paliko apie save atmintį. Emocinės moksleivių problemos, mokytojų ir mokinių bendravimas...

No comments:

Post a Comment