Monday, January 21, 2013

Chronos (Canada, USA, 1985)

Director: Ron Fricke
To paties režisieriaus, sukūrusio Baraka ir Samsara, pirmasis filmas. Vėlesniųjų dviejų filmų priešistorė. Filmavimo kokybė neprilygsta šių laikų kokybei, tačiau muzikos ir sugreitintų vaizdų sintezė išlieka kerinti. Tiesa, nėra pilnametražis, trunka tik 44 minutes, tačiau KOKIOS tos 44 minutės....
Kaip pirmam filmui neįmanoma parašyti prastesnio įvertinimo kaip perfect.

”Shi mian mai fu”/”House of Flying Daggers” (China, Hong Kong, 2004)

Director: Yimou Zhang
Senovės kinų karybos filmas. Ir vėl fantastiškai skraidžiojantys, fizikos dėsnių nepaisantys kariai, vėl yra šaunių kovos scenų, tačiau tai nėra filmas vien tik apie karą. Pagrindinė tema – meilės trikampis. Kartais spalvos per sodrios, kartais sniegas per greitai sninga, bet visumoj filmas įspūdį labai teigiamą palieka. Neveltui jis susilaukė tarptautinio pripažinimo.

Giacomo Puccini ”Madam Butterfly” (Kingdom of Italy, 1904)

Director Anthony Minghella
Šaunus garsiosios Puccinio operos pastatymas. Nuostabios dekoracijos ir rūbai. O dėl dainininkų... Na, kadangi tai buvo pirmoji mano matyta opera Lietuvoje po apsilankymo garsiojoje La Scaloje, tai po pirmo veiksmo jaučiausi lyg klausyčiau kaimo dainininkų vaidinimo. Na, bet per antrą ir trečią veiksmą atlikėjai reabilitavosi mano akyse. Taip, vaidmenys labai gerai sukurti, įtikinamai. Pridėjus scenografinį žaismą, gaunam solidų ir įsimintiną pasirodymą.

”Amaya” (Latvia, Hong Kong, 2010)

Director: Maris Martinsons
Filmas apie meilę, kuri peržengia tautybių slenksčius. Jaunuolis, besiblaškantis per pasaulį po įvairias šalis galų gale užklysta į Hong Kongą, kuriame sutinka tiek vietinius žmones, tiek savo buvusią mylimąją. Filem vaidina ir muziką jam kūrė Mamontovas.

”Jackie Brown” (1997)

Director: Quentin Tarantino
Baisiai nuobodus filmas. Pirmą sykį Tarantino mane nuvylė. Filmas tikrai gerokai per ilgas. Pirmoje dalyje filmo veiksmas gerokai per lėtai vystosi, antroje dalyje jau pasidaro šiek tiek įdomiau. Bet dvi su puse valandos yra gerokai per ilgai.
O įžiūrėjęs filmą prisiminiau, kad jį buvau matęs. Čia kaip viena juodaodė stiuardesė pervežinėja nelegalius pinigus į Ameriką mafijozui, bet kartu įsigudrina žaisti trigubą žaidimą.

”Surviving D-Day” (UK, 2011)

Director: Richard Dale
Gera dokumentika apie 1944 birželio 6 dieną. Įdomiausias ir svarbiausias faktas, kad veiksmas filmuotas Lietuvoje – Giruliuose esančioje Memel Nord tvirtovėje. Smagu buvo matyti pažįstamus veidus. Na, tuo pačiu ir šį tą naujo sužinojau.

”Pulp Fiction” (1994)

Director: Quentin Tarantino
Na, čia klasikų klasika, nėra ko daugiau ir pridurti. Nuostabiai nuostabus filmas. Nechronologiškas, rodomi tai vėlesni epizodai, tai ankstesnis, kuriuose įsipynę vis kiti veikėjai. Be šaudynių taip pat yra ir filosofinių pašnekesių.
Filmas buvo nominuotas 6 Oskarams ir dar vieną laimėjo:
Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen: Quentin Tarantino, Roger Avary.

”Reservoir Dogs” (1992)

Director: Quentin Tarantino
Paprasta nusikaltėlių rengta brangenybių parduotuvės apiplėšimo operacija baigiasi visai kita baigtimi, nei planuota. Yra sužeistų, yra nušautų, o dar paskui prasideda tarpusavio pykčiai, ieškant kas yra išdavikas – infiltruotas policininkas, nes rodos tai pagrindinė priežastis, kodėl operacija buvo nesėkminga.
O filmo pabaiga visų smagiausia, netikėta :)

William Shakespeare ”Jei taip, tai šitaip”/”Measure for Measure” (Kingdom of England, 1604)

Režisierius: Paul Euguene Budraitis
Smagi Jaunimo teatro komedija su Kazlu. Šauniai sugalvota, kad viso spektaklio metu maža grupė muzikantų palaiko muzikinį foną, vis įterpdami dainų į spektaklį, kurias dainuoja tiek patys muzikantai, tiek pagrindinai aktoriai. Gilių išminties šedevrų gal ir nepasisemtumėte, bet geros nuotaikos tai pasisemtumėte apsčiai.
Miestelio kunigaikštis sumąsto pažaisti žaidimą, atiduodamas visas regalijas laikinai kitam didikui, o ptas tarsi išvykdamas iš miesto, o tiesą pasakius persirengdamas vienuoliu ir stebėdamas miestelio gyvenimą tarsi anonimas.

Sunday, January 13, 2013

”Samsara” (2011)

Director: Ron Fricke
Puiki nuostabių vaizdų ir muzikos šventė. Nuostabiojo šedevro ”Baraka” režisieriaus naujausias kūrinys. Pagarba už surinktą nuostabių vaizdų kiekį.
O pats filmas neturi aiškios minties - žiūrovui ir klausytojui paliekama pačiam būti savo mintyse ir pačiam ieškoti prasmių. Kai kurie epizodai kartojasi iš Baraka, tik nufilmuoti kitaip, na, turinys kitokių prasmių.Yra ir smagesnių vaizdų, kuriuos mes linkę nutylėti - milžiniški mėsos ir pieno gamybos fabrikai.
Trumpai tariant, pažiūrėti tikrai verta. Kiekvienas manau šiam filmui neliks abejingas. Žyma tik “very good“ dėl to, kad jis neperspjovė savo pirmtako ”Baraka”.

Saturday, January 12, 2013

„Ancient worlds” (UK, 2010)


Dokumentinių filmų ciklas, ieškant Vakarų civilizacijos ištakų. Atskirų serijų pavadinimai: 1. Come Together, 2. The age of Iron, 3. The Greek thing, 4. Return of the king, 5. Republic of virtue, 6. City of man city of god.
Tiesą pasakius, truputį nuobodokai žiūrėjosi. Galbūt dėl pasakotojo pasakojimo stiliaus. Nesugebėjo absoliučiai patraukti mano dėmesio, tačiau nemažai dalykų pasikartojau ir sužinojau.

Wednesday, January 9, 2013

”The Iron Lady” (UK, France, 2011)

Director: Phyllida LloydTeisingas filmas apie buvusią Britanijos ministrę pirmininkę, valdžiusią šalį 11,5 metų. Kaip dažnokai įprasta, šiame filme į jos valdymą žiūrima iš perspektyvos - praėjus nemažai metų po jos valdymo, jau pasenus Margaret vis bendrauja su savo mirusiu vyru ir gyvena prisiminimuose.
Ką galima išskirti - Falklando salų karą. Kiekvienas didis valdovas turi laimėti savo karą. Margaret jį irgi laimėjo.

”The Lady” (France, UK, 2011)



Director: Luc Besson
Filmas apie Burmos pilietinio išsivadavimo lyderę, Nobelio taikos premijos lauretę Aung San Suu Kyi. Ištekėjusi už anglo ir begyvendama Anglijoje auginusi du sūnus ji įsitraukia į savo tėvynės politinę veiklą ir morališkai plėšosi tarp savo tėvynės ir šeimos. Filme labiau žvelgiama į jos asmeninius išgyvenimus nei politinę situaciją.

”Kill Bill: Vol. 2” (2004)



Director: Quentin Tarantino
Antroji dalis nuostabaus Tarantino šedevro. Čia kraujo ir žiaurybių mažiau, bet už tai filosofijos daugiau. Uma Thurman toliau keliauja ieškoti Billo, kurį myli, bet kartu nori ir nužudyti.

”Desperado” (1995)



Director: Robert Rodriguez
Toks visai mielas vesterno stiliaus trileris. Vienas jaunuolis stoja į kovą su meksikiečių mafijozais. Čia Banderasas vaidina tą gėrietį, grojusį gitara, bet dabar gitaros dėkle besinešiojantį ištisą ginklų arsenalą.

”Kill Bill: Vol. 1” (2003)


Director: Quentin Tarantino
Fantastiškas fantastiškas Tarantino filmas. Tikras šedevras. Nuostabus garso takelis, gal žiaurumo ir per daug, bet kita vertus, juodai balti vaizdai per kovos scenas ar nerealiai trykštantys fontanai kraujo sumažina pasišlykštėjimo jausmą.
Toks iš dalies filosofinis filmas.

”Baraka” (1992)



Director: Ron Fricke
Dar kartelį pažiūrėtas šis nuostabus meno kūrinys. Nuostabusis gamtos grožis ir sukrečiantys civilizacijos sugadintos žmonijos vaizdai.

”Arthur Christmas” (UK, USA, 2011)


Directors: Sarah Smith, Barry Cook
Holiduvinis animacinis filmukas apie Kalėdų senelį, išdalinantį su savo šimtais spec agentų milijonus dovanėlių per Kalėdų naktį. Čia Kalėdų senelis labai modernus – skraido ne su elniais ir rogėmis, bet su nematomu erdvėlaiviu.
Toks... Okey filmukas. Be gilios minties apie šventvagišką melą vaikams.

”Blue Velvet” (1986)



Director: David Lynch
Antrą sykį pažiūrėtas Lyncho filmas. Jis tikrai toksai gerai išbaigtas. Be jokių daugiaprasmiškų pabaigų. Toks kaip ir detektyvas, kaip ir trileris. Yra ir psichopatų, ir absoliučiai amerikietiškų veikėjų, ir šūvių, kraujo. Tačiau labiausiai įsimintimas šis filmas savo veikėjų kalbomis, kurias cituoja Vytautas.

“The Hobbit: An Unexpected Journey” (USA, New Zealand, 2012)



Director: Peter Jackson
Labai smagi pasaka. Nuostabūs Naujosios Zelandijos vaizdai, šauni mitologinė fantastika. O ypačiai smagu buvo šį filmą žiūrėti kino teatro salėje.