Sunday, May 19, 2013

”The Edge” (1997)


Director: Lee Tamahori
Teisingas išgyvenimų dramos variantas su trilerio elementais. Jaunuolis milijonierius su kolegomis atvyksta į atokią vietą, Aliaską matyt. Milijonierius apsiskaitęs, daug kuo domisi, daug ką išmano. Netgi išgyvenimų knygutę kaip tik kelionėj skaitinėja, knygutę kurią jam įdavė sekretorė. Nu vat ir prisireikia išgyvenimo laukinėje gamtoje įgūdžių, kai išskridę ieškoti vieno indėno jie lėktuvu įskrenda į migruojančių paukščių vorą. Bet ar tikrai neatsitiktinai į atokią vietą jie visi skrido? Ar jauna milijonieriaus gražuolė žmona čia nieko dėta?
Šiaip, labai jau guvūs keliautojai atrodė, kaip porą/tris dienas nevalgę.

Saturday, May 18, 2013

”Barzakh” (Lietuva, 2011)

Director: Mantas Kvedaravicius
Filmas apie Čečėniją, ten vykdomus žmonių pagrobimus, tardymus, kankinimus. Pasakojamos kelių šeimų istorijos. Šeimų, iš kurių pradingo tėvai, broliai, vyrai, sūnūs. Artimieji gyvena vien viltimi, kad viskas jų pradingusiems artimiesiems yra gerai, kad jie gyvi, kad juos vėl kada nors pamatys. Žodžiu, kaip sovietų laikais KGB veikė, taip ir dabar Čečėnijoj tos pačios istorijos vystosi.

”The Great Raid” (USA, Australia, 2005)

Director: John Dahl
Filipinai, WW2 pabaiga. Pradėję karą su Amerika (1941 gruodžio mėnesį) japonai užėmė Filipinus ir 10000 amerikiečių su 50000 filipiniečių pateko į belaisvių stovyklas. Tai buvo didžiausias visų laikų JAV kariuomenės pralaimėjimas. Na, dar kol iki stovyklų nužygiavo, iš belaisvių 15000 žuvo pakeliui (Bataan Death March). Kaip reikia tikėtis, stovykloje sąlygos nuožmios ir 1945 sausio mėnesį buvo likę gyvi tik kiek daugiau nei 500 amerikonų. Būtent tuo metu buvo suorganizuotas puolimas, siekiant išlaisvinti likusius gyvus belaisvius. Nes laukti, kol visu frontu užims tą stovyklą buvo beprasmiška - belaisviai būtų išžudyti. Tai vat. Apie šį žygį ir puolimą ir yra šitas filmas.
Viena miarga, dėl keistos pavardės išvadinta vokiete, sakėsi esanti iš Lietuvos. Bet pavardė tai nelietuviška.

”All the King's Men” (Germany, USA, 2006)

Director: Steven Zaillian
Filmas apie politiką, patekusį į valdžią dėl savo populizmo. Dėl charizmos patekęs į valdžią ir tapęs Luizianos gubernatoriumi jis imasi padėti prastuomenei - atidaromos mokyklos, tiesiami keliai. Tačiau, galima priminti, kad valdžia žmogų gadina. Tad neilgai trukus jis pats tampa korumpuotas.
Šiaip, geras filmas, geri aktoriai vaidina. Ne aukščiausios klasės filmas, bet ir ne laiko švaistymas.

”Once Upon a Time in Mexico” (2003)

Director: Robert Rodriguez
Dar vienas vesternas, tiesioginis Desperado tęsinys. Vėl trys gitaristai, kurių gitarų dėkluose slypi visas arsenalas. Šį sykį į veiksmą įsivelia ir CŽV agentai, ir Meksikos prezidentas, korumpuotas Meksikos generolas. Pagrindinis herojus "El Mariachi" į veiksmą įsilieja dėl keršto paskatų - atkeršyti už nužudytą žmoną ir dukrą.

”Giu la testa”/”Duck, You Sucker” (Italy, 1971)

Director: Sergio Leone
Paskutinis Sergio Leonės nematytas filmas. Vienas banditas susiduria su airiu, sprogmenų specialistu. Banditas trokšta apiplėšti banką, kurio nepavyko apiplėšti jo tėčiui. Matyt sena šeimynos svajonė. O airis laikosi savo planų. Tokiu būdu jie įsisuka į Meksikos revoliuciją. Parodoma ir senų airio jaunystės laikų kadrų, kai su draugu vieną miargą kadrino, bet filmo herojus liko už borto.

”Notting Hill” (UK, USA, 1999)

Director: Roger Michell
Graži romantinė drama. kažkada seniai per televizorių teko matyti, bet jau taip nieko neatsimenu, kad žiūrėjau kaip naują. Žymi aktorė užklysta į knygyną ir sutinka jauną gražų pardavėją, kuris nieko nenutuokia apie tos aktorės žymumą. Vat ten vat viskas ir padeda rutuliotis.

The Next Three Days (USA, France, 2010)

Director: Paul Haggis
Geras trileris. Žmona pasodinama į kalėjimą už žmogžudystę, kurios nepadarė. Nepavkus išteisinti žmonos vyras nusprendžia imtis drąstiškų veiksmų ir suorganizuoti žmonos pabėgimą iš kalėjimo. Pagal pofesiją jis “tik“ mokytojas, bet pabėgimas organizuojamas įspūdingai.

”Ying xiong”/”Hero” (China, Hong Kong, 2002)

Director: Yimou Zhang
Kinijos suvienijimo karai. Galingiausios provincijos valdovas baidosi samdomų žudikų. Todėl buvo paskelbęs atlygį už dviejų karių, kurie kėsinosi jį nužudyti, gyvybes. Vat ir ateina vienas jaunuolis atsiimti savo atlygio. O gal visgi ateina nužudyti to valdovo. Teisingas filmas. Ir kovų scenų ya gražių, ir filosofijos yra.

”Night on Earth” (France, UK, Germany, USA, Japan, 1991)

Director: Jim Jarmusch
Fantastiškas filmas. 5 skirtingi miestai, 5 skirtingi taksi vairuotojai, 5 skirtingos gyvenimo istorijos. Yra ir mergiotė, svajojanti tapti mechanike, ir akla keleivė, besiorientuojanti, kuriuo keliu vežama, ir vairuotojas nemokantis važiuoti, ir girtų keleivių, ir keleivis kunigas. Smagiai sukurtas filmas.

Woody Allen: A Documentary (2012)

Director: Robert B. Weide
Visai gera dokumentika apie Alleną, jo filmografiją, jo gyvenimą, rašymo įgūdžius ir panašiai.

”Anna Karenina” (2012)

Director: Joe Wright
Normalus Holiduvinis klasikinės rusų dramos pastatymas. Daug gražių epizodų, gražiai nufilmuotas, geras garso takelis, aktorės gražios. Kadangi knygos neskaičiau, tai čia buvo labai gera proga susipažinti su šia klasikine istorija.
Academy Awards:
Best Achievement in Costume Design - Jaqueline Durran

”Django Unchained” (2012)

Director: Quentin Tarantino
Čia filmų filmas. Tarantino kuria retai filmus, bet užtikrintai - kuria gerus filmus. O jei dar nebūtų tiek daug tarantiniško kraujo, tai visai nuostabus filmas būtų. Bet čia jau matyt nebegali pakeisti savo stiliaus. Bet kuriuo atveju, filmas pertelktas nuostabaus humoro. O vyksmo laikai - 19 amžius, įsivaizduojamieji vesterno laikai.
Academy Awards:
Best Performance by an Actor in a Supporting Role - Christoph Waltz
 Best Writing, Original Screenplay - Quentin Tarantino

”Lincoln” (2012)

Director: Steven Spielberg
JAV, pilietinio karo metai. Paskutinieji jau berods, nes pagrindinis veiksmas vyksta 1865 metų pradžioje. Visa šalis susiskaldžiusi vergystės panaikinimo klausimu. Ir šioje istorinėje plotmėje vaizduojamas Lincolnas, tuometinis JAV prezidentas. Vaizduojama tiek jo įnirtinga kova už vergovės panaikinimą, tiek ir pati asmenybė.
Academy Awards:
Best Achievement in Production Design - Jim Erickson (set decorator), Rick Carter (production designer)
 Best Performance by an Actor in a Leading Role - Daniel Day-Lewis. Daniel Day-Lewis became the sixth performer to win more than two Academy Awards and the first male performer to win three awards for lead roles.

Tuesday, May 14, 2013

”Born to Be Wild” (2011)

Director: David Lickley
Filmukas apie orangutangų ir drambliukų globotojus, kurie priglaudžia beglobius mažuosius gyvūnus, juos užaugina, maksimaliai suteikdami jiems įgūdžių ugdymo, praversiančio laukinėje gamtoje. Užaugina gyvūnus ir tada juos vėl paleidžia į laukinę gamtą. Ne šiaip paleidžia vienus sau patiems, bet perduoda orangutangų ir dramblių šeimoms, kurie perima jų globą ir priima į savo šeimą, maksimaliai padidindami tikimybę išgyventi laukinėje gamtoje. Svarbiausias šio filmo faktorius, kad jame kalbama apie lietuvių kilmės mokslininkę Birute Galdikas, dirbačią su šimpanzėmis.

”Speed of Life” (2010)

Gyvūnų pasaulis, jų medžiojimo ypatumai perteikti su itin greito filmavimo kameromis. Įspūdingai atrodo gamta, sulėtinus veiksmą.

Sunday, April 21, 2013

”Once Upon a Time in America” (Italy, USA, 1984)

Director: Sergio Leone
Vienas ilgesnių filmų, kuriuos teko matyt - 3 h 49 min. Bet vertas savo ilgumo. Paskutinis Leonės filmas. Tik šį kartą ne vesternas. Šį kartą tema - mafijozai prohibicijos laikais. Alkoholio kontrabanda, kova už būvį gatvėse, miargos, šaudynės, kalėjimai, draugų netektys. Žodžiu, visos įmanomos šviesiosios ir tamsiosios mafijozų gyvenimo pusės.

”Once Upon a Time in the West”/”C'era una volta il West” (Italy, USA, 1968)

Director: Sergio Leone
Vesternų klasika. Dar ne paskutinis Leonės vesteras, bet jau jau beveik - priešpaskutinis. Nu tai vėl čia ta pati tematika - blogiukai prieš geriukus. Šį kartą blogiukai tiesia geležinkelį ir siekia užimti žemes, kur bus statoma traukinių stotis. O jas valdo viena šeimynėlė, nes dar prieš kokį dešimtmetį ar du tėvas nužiūrėjo, kad čia bu sstotis - nes vienintelė zona apylinkėse, kur yra vandens. Žodžiu, šeima išžudoma, bet atkeliauja šeimos tėvo naujoji žmona, ją stoja ginti teisybės ieškotojas, grojantis lūpine armonikėle.

"The Bourne Legacy" (2012)

Director: Tony Gilroy
Dar viena pelės ir katės istoijos dalis. Tik šį kartą be Matto Damono. Viskas žiauriai fainai ir nuostabiai, holiduviškai, bet.. vat Damono ir trūko.

”Woodstock. Directors Cut” (1970)

Director: Michael Wadleigh
Dokumentika apie Woodstock. Ir viskas tuo pasakyta. Nuostabu.

”Jane Eyre” (UK, USA, 2011)

Director: Cary Fukunaga
Dar viena, nauja klasikinio anglų romano ekranizacijas. Gražiai sukuras, gražiai nuilmuotas, gražūs aktoriai. Viskas gerai su šitu filmu.

”Pina” (Germany, France, UK, 2011)

Director: Wim Wenders
Dokumentinis filmas apie šiuolaikinio šokio trupę, kuriai vadovavo Pina. Po jos mirties trupės nariai susibūrė ir pastatė monumeninį filmą apie jos veiklą. Filmas užpildytas ištraukomis iš jos režisuotų spektaklių ir trupės narių monologų.

”The Good, The Bad & The Ugly“ (1966)

Antrą kartą pažiūrėtas šis šedevras.

Friday, March 29, 2013

”Lawless” (2012)

Director: John Hillcoat
Filmas pagal biblijinį principą: ”akis už akį, dantis už dantį”. Prohibicijos laikai, o trys broliukai suka alkoholio verslą Amerikėj. Verda samanę ir ją pardavinėja. Aišku yra ir miargų, aišku yra ir šaudynių, gražuolių mašinų ir t.t.
Geras senovinio veiksmo filmas.

”Now Is Good” (UK, 2012)

Director: Ol Parker
Mergiotė serga leukemija ir prieš mirtį stengiasi išpildyti savo norų sąrašą. Gražus, kiek liūdnokas (bet nėra labai liūdnas, nes žinai, kaip baigsis), netgi romantiškas filmas

”The Great Dictator” (1940)

Director: Charles Chaplin
Čia nuostabus filmas. Čiaplinas, juodai baltas, bet šnekus. Nacių diktatūros parodija. Gal visas filmas ir kiek lėkštokas, bet už tat paskutinė Čiaplino kalba yra pritrenkianti ir užmušanti, ir dar visokia kitokia.
Atkreipiu (sau) dėmesį, kad filmas sukurtas vykstant WW2.

”Prince of Persia: The Sands of Time” (2010)

Director: Mike Newell
Holiduvinis gražių vaizdų filmas su pasakų elementais. Nors turbūt reikėtų sakyti ne su pasakų, o su kompiuterinių žaidimų elementais. Epizodais jis priminė ”Assasin's Creed”. O bet tačiau juk šitas filmas ir sukurtas pagal to paties pavadinimo žaidimą.

Wednesday, March 13, 2013

„Skyfall“ (UK, USA, 2012)

Director: Sam Mendes
Super duper James Bond filmas. Tikras, holiduvinis, bondinis. Kadangi nebūtina čia ieškoti gilios filosofijos, milžiniškų prasmių (nors buvo puiki saugumo vadovės kalba vyriausybėje), tad jis yra puikiai sukaltas veiksmo filmas.

Academy Awards:
Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Song – Adele, Paul Epworth. For the song "Skyfall"
 Best Achievement in Sound Editing - Per Hallberg, Karen Baker Landers, Tied with Paul N.J. Ottosson for Zero Dark Thirty (2012).

“The Artist” (France, Belgium, USA, 2011)

Director: Michel Hazanavicius
Šitam filmui puikiausiai tinka posakis “geriausia nauja - tai seniai pamiršta sena”. Juodai baltas nebylus kinas. Siužetas kalba būtent apie tuos laikus, kai kino pasaulį sudrebino garso atsiradimas. Tad šio filmo herojus – nebyliojo kino žvaigždė, tapusi nereikalinga, atsiradus garsiniam kinui. Na, gal dar pridurkim, kad nepanorėjo pats keistis ir pereii į garso pasaulį. Graži, išraiškinga mergiotė vaidina. Tikrai nuostabių mimikų privaidino.
Tikrai tikrai gražu. Vertas oskarų, kuriuos jis gavo.
Academy Awards:
Best Achievement in Costume Design - Mark Bridges 
 Best Achievement in Directing - Michel Hazanavicius
 Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Score - Ludovic Bource 
 Best Motion Picture of the Year - Thomas Langmann
 Best Performance by an Actor in a Leading Role - Jean Dujardin

„Napoleon and Josephine: A Love Story“ (USA, France, 1987)

Trijų dalių vaidybinis filmas apie Napoleoną ir jo gyvenimo meilę. Pirmą sykį turėjau progos pasidomėti apie asmeninį Napoleono gyvenimą. Truputį kitaip įsivaizdavau priežastis, dėl ko jis išsiskyrė su Josephine. Šiaip, gana tiksliai bėga istoriniais įvykiais, kartais paaštrinami vieni ar kiti istoriniai epizodai, bet kadangi tai dėl kinematografinės įtaigos, tai atleistina.
Žodžiu, teigiamai užskaitau filmą.

„The Civil War“ (1990)


Liuks dokumentinių laidų ciklas apie kruviniausią JAV karą. Kadangi tais laikais (1861-1865) apie filmavimo techniką nė pasvajot negalėjai, bet fotografija jau žengė savo pirmuosius žingsnius, tai pagrindiniai vaizdiniai šaltiniai buvo nuotraukos. O karo stovyklose daug buvo įsikūrę fotografijų namelių. Žodžiu, šiuose filmuose rodoma daug to meto nuotraukų, taip pat šių dienų nuotraukų iš mūsio vietų, istorikų komentarų. Netrumpas ciklas – gal 11 valandų, tad džiaugiuosi galų gale gan išsamiai susipažinęs su JAV civiliniu karu, nes iki šiolei apie jį mažai žinojau.

“Inglourious Basterds” (USA, Germany, 2009)


Director: Quentin Tarantino
Čia filmų filmas, pagal visas Tarantino tradicijas. Kita vertus, nor sir siužetas sukarpytas keliomis linijomis, kurios galų gale persipina, bet nėra chronologinio šokinėjimo, kaip per Kill Bill arba Pulp Fition.
WW2 laikai, Prancūzijos kaimelis, žydaitė valdo kino teatrą, kuriame netikėtai bus organizuojama nacių propagandinio filmo premjera. Labai kietą personažą Pittas vaidina – juodaodžio akcentas, o dar kai pradeda demonstruoti savo italų kalbos žinias…
Academy Awards:
Best Performance by an Actor in a Supporting Role - Christoph Waltz

”Planet Earth” (UK, Germany, Canada, Japan, USA, 2006)

Nuostabi, nuostabi, nuostabi dokumentika apie gamtą. Aukštos kokybės vaizdas, nuostabūs vaizdai, neįtikėtini kadrai, kuriuos norint nufilmuoti reikėjo nežmoniškų pastangų. Puikiai priderinta muzika... Žodžiu, galima girti filmą iki begalybės, bet geriau pažiūrėti patiems. Ne veltui jis imdb yra įvertintas kaip geriausias serialas.

”Funny Games” (USA, France, UK, Austria, Germany, Italy, 2007)

Director: Michael Haneke
Nu... nuožmus filmas. Bet teisingas filmas. Antrą kartą nežiūrėčiau, bet sukurtas tikrai puikiai. Puikiai perteiktos emocijos šeimos, pakliuvusios į psichopatų žudikų pinkles. Tarsi prasidėjęs nuo paprasto buitinio pokalbio, bet nardinantis veikėjus vis į didesnę ir didesnę neviltį, be vilčių išsigelbėti.
Na, juk Haneke moka žaisti ir perteikti veikėjų emocijas.

”Anna and the King” (1999)

Director: Andy Tennant
Gražus romantinis filmas apie Tolimuosius Rytus – veiksmas vyksta 19 amžiaus Siame (dabartiniame Tailande). Anglų kalbos mokytoja atvyksta mokyti Siamo karaliaus šeimynos kalbėti angliškai. Vakarietiška britų ponia elgiasi neadekvačiai Siamo etikos normoms. Žodžiu, ji yra tarsi atvykusi iš kosmoso. Bendravimas su karaliumi keičia tiek jos, tiek karaliaus mąstymą.
Šaunus filmas apie vakarų ir rytų kultūrų susidūrimą. Na ir žinoma apie meilę.

Saturday, March 2, 2013

”Gettysburg” (2011)

Director: Adrian Moat
Puikus, puikus, puikus dokumentinis filmas apie kruviniausią ir patį pagrindinį JAV pilietinio karo mūšį.
Išsamiai išpasakojama trijų dienų istorija (1863 liepos 1-3), nulėmusi Šiaurės momentumo perėmimą visame kare. Lygiagrečiai mūšio istorijai pasakojami 8 kareivių likimai.
Kareivių narsa pribloškianti. Generolai pridarė klaidų (ypač Lee), dažniausiai dėl situacijos nežinojimo (žvalgybos trūkumo), tačiau paprasti kareiviai pavydėtinai narsiai vykdė generolų įsakymus. Pvz., paskutinę dieną vykusi Pickett ataka buvo absoliučiai beprasmiška, patys kareiviai žinojo, kad tai savižudybė (atakuoti priešininkų pozicijas, apsaugotas artilerijos pabūklų, esančių už pusantro kilometro lygumos). Po šios atakos generolas Lee pasakė: “It’s all my fault, my boys.“.
Kita vertus, pilietinio karo metu daugiau kareivių mirdavo karo lauko ligoninėse nei pačiame mūšyje. Kitaip tariant, sužeidimas dažnai reikšdavo mirtį.

”Till det som är vackert”/”Beloved” (Sweden, 2009)

Director: Lisa Langseth
Fantastiškai nuostabus filmas.
Mergiotė, neturinti muzikinio išsilavinimo, įsimyli Mozarto muziką ir visą gyvenimo džiaugsmą randa jo muzikoje. Įsidarbina filharmonijoje, užmezga romaną su vyriausiuoju dirigentu, bet paskui pamažu tvirtas pagrindas ima slysti iš po kojų. O kadangi ji emociškai yra jautri, galima laukti fejerverkų.
Vien dėl muzikos verta žiūrėti šitą filmą. Dar pridėkim, kad vaidina graži mergiotė ir kad skandinaviškos problemos nėra perdėm skandinaviškos, tai iš viso fantastiškas filmas pasidaro.

Johann Strauss II ”Die Fledermaus” (1874, Austro-Hungarian Empire)

Operetė. Ir tuo viskas pasakyta. T.y., esu priešiškas šiam žanrui. Nuobodu, nes sukurta publikos linksminimui. Jokių ryškių dramatinių arijų. Dar daugiau, lietuviškas pastatymas tikrai vertas kontraversiškų nuomonių. Aktorių pokalbiai (tarp dainavimų) persmelki šiuolaikinių juokų, šiuolaikinio slengo. Galbūt tai nėra blogai, tačiau man nepriimtina.
Na, yra ir teigiamų pusių. Spektaklio metu grojo Geniušų duetas – buvo fantastika, skambėjo matadoro arija iš Karmen ir kitų operų. Tačiau bendrai žvelgiant – geriau nelyginti su operos žanru, nes tai ne ta klasė.

”Ice Age: Continental Drift” (2012)

Directors: Steve Martino, Mike Thurmeier
Nuobodžiai nuobodus filmas. Visiškai nuvylė. Per daug paaugliškas, per daug lėkštas, per daug nutolęs nuo savo pirmtakų.
Žodžiu, laiko švaistymas.

”Sin City” (2005)

Directors: Frank Miller, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino
Filmas iš kelių epizodų. Pilnas garsių aktorių, tačiau įdomus visai ne dėl to. Taip, žiaurumų daug, tačiau nespalvotame fone, kai kurias detales nudažant tam tikromis spalvomis, žiaurumas pateikia kitokias istorijas.
Ko gero įdomus ir vertingas filmas dėl savo spalvinių aspektų. Ar tai būtų žalios akys, ar raudona/geltonas kraujas, ar raudonos lūpos. Tada ir pagalvoji: “Ką tu galėtum paaukoti už savo įsitikinimus?“

Monday, January 21, 2013

Chronos (Canada, USA, 1985)

Director: Ron Fricke
To paties režisieriaus, sukūrusio Baraka ir Samsara, pirmasis filmas. Vėlesniųjų dviejų filmų priešistorė. Filmavimo kokybė neprilygsta šių laikų kokybei, tačiau muzikos ir sugreitintų vaizdų sintezė išlieka kerinti. Tiesa, nėra pilnametražis, trunka tik 44 minutes, tačiau KOKIOS tos 44 minutės....
Kaip pirmam filmui neįmanoma parašyti prastesnio įvertinimo kaip perfect.

”Shi mian mai fu”/”House of Flying Daggers” (China, Hong Kong, 2004)

Director: Yimou Zhang
Senovės kinų karybos filmas. Ir vėl fantastiškai skraidžiojantys, fizikos dėsnių nepaisantys kariai, vėl yra šaunių kovos scenų, tačiau tai nėra filmas vien tik apie karą. Pagrindinė tema – meilės trikampis. Kartais spalvos per sodrios, kartais sniegas per greitai sninga, bet visumoj filmas įspūdį labai teigiamą palieka. Neveltui jis susilaukė tarptautinio pripažinimo.

Giacomo Puccini ”Madam Butterfly” (Kingdom of Italy, 1904)

Director Anthony Minghella
Šaunus garsiosios Puccinio operos pastatymas. Nuostabios dekoracijos ir rūbai. O dėl dainininkų... Na, kadangi tai buvo pirmoji mano matyta opera Lietuvoje po apsilankymo garsiojoje La Scaloje, tai po pirmo veiksmo jaučiausi lyg klausyčiau kaimo dainininkų vaidinimo. Na, bet per antrą ir trečią veiksmą atlikėjai reabilitavosi mano akyse. Taip, vaidmenys labai gerai sukurti, įtikinamai. Pridėjus scenografinį žaismą, gaunam solidų ir įsimintiną pasirodymą.

”Amaya” (Latvia, Hong Kong, 2010)

Director: Maris Martinsons
Filmas apie meilę, kuri peržengia tautybių slenksčius. Jaunuolis, besiblaškantis per pasaulį po įvairias šalis galų gale užklysta į Hong Kongą, kuriame sutinka tiek vietinius žmones, tiek savo buvusią mylimąją. Filem vaidina ir muziką jam kūrė Mamontovas.

”Jackie Brown” (1997)

Director: Quentin Tarantino
Baisiai nuobodus filmas. Pirmą sykį Tarantino mane nuvylė. Filmas tikrai gerokai per ilgas. Pirmoje dalyje filmo veiksmas gerokai per lėtai vystosi, antroje dalyje jau pasidaro šiek tiek įdomiau. Bet dvi su puse valandos yra gerokai per ilgai.
O įžiūrėjęs filmą prisiminiau, kad jį buvau matęs. Čia kaip viena juodaodė stiuardesė pervežinėja nelegalius pinigus į Ameriką mafijozui, bet kartu įsigudrina žaisti trigubą žaidimą.

”Surviving D-Day” (UK, 2011)

Director: Richard Dale
Gera dokumentika apie 1944 birželio 6 dieną. Įdomiausias ir svarbiausias faktas, kad veiksmas filmuotas Lietuvoje – Giruliuose esančioje Memel Nord tvirtovėje. Smagu buvo matyti pažįstamus veidus. Na, tuo pačiu ir šį tą naujo sužinojau.

”Pulp Fiction” (1994)

Director: Quentin Tarantino
Na, čia klasikų klasika, nėra ko daugiau ir pridurti. Nuostabiai nuostabus filmas. Nechronologiškas, rodomi tai vėlesni epizodai, tai ankstesnis, kuriuose įsipynę vis kiti veikėjai. Be šaudynių taip pat yra ir filosofinių pašnekesių.
Filmas buvo nominuotas 6 Oskarams ir dar vieną laimėjo:
Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen: Quentin Tarantino, Roger Avary.

”Reservoir Dogs” (1992)

Director: Quentin Tarantino
Paprasta nusikaltėlių rengta brangenybių parduotuvės apiplėšimo operacija baigiasi visai kita baigtimi, nei planuota. Yra sužeistų, yra nušautų, o dar paskui prasideda tarpusavio pykčiai, ieškant kas yra išdavikas – infiltruotas policininkas, nes rodos tai pagrindinė priežastis, kodėl operacija buvo nesėkminga.
O filmo pabaiga visų smagiausia, netikėta :)

William Shakespeare ”Jei taip, tai šitaip”/”Measure for Measure” (Kingdom of England, 1604)

Režisierius: Paul Euguene Budraitis
Smagi Jaunimo teatro komedija su Kazlu. Šauniai sugalvota, kad viso spektaklio metu maža grupė muzikantų palaiko muzikinį foną, vis įterpdami dainų į spektaklį, kurias dainuoja tiek patys muzikantai, tiek pagrindinai aktoriai. Gilių išminties šedevrų gal ir nepasisemtumėte, bet geros nuotaikos tai pasisemtumėte apsčiai.
Miestelio kunigaikštis sumąsto pažaisti žaidimą, atiduodamas visas regalijas laikinai kitam didikui, o ptas tarsi išvykdamas iš miesto, o tiesą pasakius persirengdamas vienuoliu ir stebėdamas miestelio gyvenimą tarsi anonimas.

Sunday, January 13, 2013

”Samsara” (2011)

Director: Ron Fricke
Puiki nuostabių vaizdų ir muzikos šventė. Nuostabiojo šedevro ”Baraka” režisieriaus naujausias kūrinys. Pagarba už surinktą nuostabių vaizdų kiekį.
O pats filmas neturi aiškios minties - žiūrovui ir klausytojui paliekama pačiam būti savo mintyse ir pačiam ieškoti prasmių. Kai kurie epizodai kartojasi iš Baraka, tik nufilmuoti kitaip, na, turinys kitokių prasmių.Yra ir smagesnių vaizdų, kuriuos mes linkę nutylėti - milžiniški mėsos ir pieno gamybos fabrikai.
Trumpai tariant, pažiūrėti tikrai verta. Kiekvienas manau šiam filmui neliks abejingas. Žyma tik “very good“ dėl to, kad jis neperspjovė savo pirmtako ”Baraka”.

Saturday, January 12, 2013

„Ancient worlds” (UK, 2010)


Dokumentinių filmų ciklas, ieškant Vakarų civilizacijos ištakų. Atskirų serijų pavadinimai: 1. Come Together, 2. The age of Iron, 3. The Greek thing, 4. Return of the king, 5. Republic of virtue, 6. City of man city of god.
Tiesą pasakius, truputį nuobodokai žiūrėjosi. Galbūt dėl pasakotojo pasakojimo stiliaus. Nesugebėjo absoliučiai patraukti mano dėmesio, tačiau nemažai dalykų pasikartojau ir sužinojau.