Wednesday, February 15, 2012

”How to Rob a Bank (And 10 Tips to Actually Get Away with It)” (2007)



Director: Andrews Jenkins
Šitas kietas filmas. Neveltui gal kokį trečią kartą jį pasižiūrėjau. Veiksmas taip užsuktas, kad filmui tekant tolyn pamažu padedama tau suprasti, kodėl ir kaip susiklostė konkreti situacija. Viso filmo metu vardijami paeiliui punktai, kaip apiplėšti banką: 1. Decide to rob a bank. 2. Have a plan. 3. Have a back-up plan. 4. Establish clear communications. 5. Choose your partners carefully. 6. Expect the unexpected. 7. Shit happens. 8. Don't get greedy. 9. Remember, shit happens. 10. Hang up and know when to walk away.
Toks truputį komiškas ir nelabai įtemptas banko plėšimo filmas.

”Love and Death” (France, USA, 1975)



Director: Woody Allen
Puiki komedija. Su puikiu ir savitu Alleno humoro jausmu. Filmas pastatytas pagal Tolstojaus “Karas ir taika“ tematiką. Veikėjai, jų pokalbiai yra paimti ir perdaryti iš Tolstojaus ir Dostojevskio veikalų. Daug šmaikščių, filosofinių pokalbių.
Smagi komedija, kalbanti apie Napoleono laikus.
Viena puikesnių minčių iš filmo: “To love is to suffer. To avoid suffering, one must not love. But then, one suffers from not loving. Therefore, to love is to suffer; not to love is to suffer; to suffer is to suffer. To be happy is to love. To be happy, then, is to suffer, but suffering makes one unhappy. Therefore, to be unhappy, one must love or love to suffer or suffer from too much happiness.”

”Every Thing You Always Wanted To Know About Sex * But Were Afraid to Ask” (1972)



Director: Woody Allen
Visai geras filmas, sudarytas iš 7 skyrių: Do Aphrodisiacs Work?, What is Sodomy?, Why Do Some Women Have Trouble Reaching an Orgasm?, Are Transvestites Homosexuals?, What Are Sex Perverts?, Are the Findings of Doctors and Clinics Who Do Sexual Research and Experiments Accurate?, What Happens During Ejaculation?
Ypač smagi paskutinė, kur vaizduojamas žmogaus organizmas kaip mechanizmas, kur darbuotojai stengiasi, dirba, kad jaunuolis pasiektų orgazmą. Smagūs pokalbiai tarp spermatozoidų.

”The Big Red One” (1980)



Director: Samuel Fuller
Karinių filmų šedevras. Daug karinio veiksmo ir mažai verkšlenimų ar didelių graudžių istorijų. Pasakoja apie WW2, apie pirmojo JAV pėstininkų pulko patirtį visame kare - nuo Kasserine perėjos Tunise 1942 iki koncentracijos lagerių užėmimo Vokietijoje 1945. Jokio patoso, jokios euforijos, jokio tragizmo.
Toks intensyvesnis epizodas – išsilaipinimas Normandijoje, kai kareiviams buvo pažadėta, kad nelauks jų dideli įtvirtinimai, nes oro laivynas juos bus sunaikinęs. Paskui, kai jie buvo išsiskaičiavę ir vieną numerį po kito seržantas siuntė sprogdinti bunkerį.

Richard Wagner „Der fliegende Holländer“/„The Flying Dutchman“ (Kingdom of Saxony, 1843)



Gera muzika ir tikrai gera opera. Visai smagiai Wagneris klausėsi. Vienintelį kartą sezone rodė, tad pasistengiau nepraleist. Puikus buvo latvių boso Egilis Silinis pasirodymas. Pakerėjo. Taip pat dainavo Sandra Janušaitė, Egidijus Dauskurdis, Vytautas Kurnickas, Audrius Rubežius, Laima Jonutytė, dirigavo Gintaras Rinkevičius.
O istorija gi tokia: skrajojantis olandas – tai laivo kapitonas. Laivo, kuris yra prakeiktas amžinai klaidžioti jūromis, nepasiekiant uosto. Vienintelis išsigelbėjimas – susirasti mylinčią ir ištikimą žmoną. Būtent kas 7 metus jis išlipa į uostą bandyti savo laimės. Taigi, jaunuolis jūroje susitiko kitą laivą, kurio kapitonas pažadėjo atiduoti savo dukrą jam. O dukra pati gyvena svajonėmis, kad skrajojančio olando legenda yra tikra ir kad jai teks laimė sugražinti laimę likimo prakeiktam jaunuoliui.
Linksmesnis epizodas buvo, kad kaip tik tą vakarą, per didžiuosius šalčius, dingo šildymas centre ir operos teatre buvo vėsiau – darbuotojai atsiprašinėjo ir pusė žiūrovų vaikščiojo su paltais. Šiaip, salėj buvo šilta, bet už salės, kur visi žmonės vaikšto ratais per pertraukas, buvo tikrai vėsoka.

„Lawrence of Arabia“ (UK, 1962)



3 su puse valandos trukmės epas apie arabų pasaulį pirmojo pasaulinio karo metais. Kaip britai juos stengėsi sudominti karu prieš turkus ir kaip paskui niekšiškai europiečiai juos paliko politikos sąvartyne. Viso filmo esminė figūra – leitenantas Lawrence, kuris išgyvena žygį dykuma iki arabų princo ir pamažu užsiima vietinių gentelių vienijimu. Nes tuo metu arabų pasaulis buvo ne kas kita kaip daugelio genčių visuma. Su suvienyta arabų kariuomene jis užima svarbų turkų uostą, vėliau su britų ginkiluotės pagalba ir kartu su britų pajėgomis keliauja į Damaską.
Smagu stebėti skirtingų kultūrų skirtingą mąstymą. Ir kaip anglas įsilieja į arabų kultūrą – apsirengęs arabiškais rūbais užsitarnauja arabų pasitikėjimą ir kreivą anglų žvilgsnį. Smagus epizodas iš anglų ir arabų lyderių diskusijos: kodėl Anglija, maža šalis, valdo pusę pasaulio. Vieni sako, kad dėl pabūklų, kiti, kad dėl karinės disciplinos, treti, kad dėl laivyno.
Įstabiausia, kad filmui pasibaigus puikuojasi MILŽINIŠKAS užrašas “The End“.