Here are holded my personal opinions about movies that I have watched since 2010 August 1st.
Monday, October 31, 2011
”Gone with the Wind” (1939)
Holiduvinė meilės istorija JAV pilietinio karo fone. Pilietinio karo nerodoma, o pasakojama vienos mergiotės gyvenimo istorija – du mylimieji, trejos vedybos. Pirmoje dalyje – gyvenimas ir meilė Atlantoje vykstant pilietiniam karui, antroje dalyje – tolesnis gyvenimas karui pasibaigus.
Ilgiausias filmas, kokį kada esu matęs – 233 minučių.
Academy Awards:
Best Picture Selznick International Pictures (David O. Selznick, Producer)
Best Director Victor Fleming
Best Actress Vivien Leigh
Best Adapted Screenplay Sidney Howard; Awarded posthumously
Best Supporting Actress Hattie McDaniel; Received a miniature "Oscar" statuette on a plaque
Best Cinematography, Color Ernest Haller and Ray Rennahan; This received the "Oscar" statuette
Best Film Editing Hal C. Kern and James E. Newcom; Received a miniature "Oscar" statuette on a plaque, replaced with a regular statuette in 1962
Best Art Direction Lyle Wheeler
”Enemy at the Gates” (2001)
1942 pabaiga, naciai įstrigę Staliningrade. Dar iki visiškos jų armijos anihiliacijos šiame mieste likę keli mėnesiai, į frontą atvyksta nauja partija rusų kareivių, tarp kurių yar ir Zaicevas, ateityje tapsiantis geriausiu sovietų armijos snaiperiu. Žodžiu, per sunkumus ir atsitiktinumą jis užsitarnauja sovietų didvyrio vardą. Jo medžioti atvyksta nocaių snaiperis. Kuris kurį pergudraus?
Gerai pavaizduotas griuvėsių miestas, transporto laivų plaukiančių per Volgą apšaudymas, frontinė rusų ataka. Na, bet aišku pats svarbiausia – snaiperių virtuvė: sėlinimas, situacijos stebėjimas, priešo pergudravimas, maskavimasis ir begalinis laukimas. Ir dar graži mergiotė (Rachel Weisz) buvo.
Thursday, October 27, 2011
”The Patriot” (2000)
Šaunus šaunus šaunus filmas! Apie Amerikos revoliuciją. Ką tu galėtum paaukoti už savo tautos laisvę?
Nuostabios mūšių scenos, turininga šeimos istorija, daug vilčių, džiaugsmo ir graudžių ašarų. Puikiai filams įrodo, kokia svarbi kareiviams yra moralė ir kiek daug įtakos kareivių moralei gali turėti beiškylanti vėliava mūšio lauke ar įkvepiantys dvasinio vedlio veiksmai.
Puikus filmas ir dėl mūšių scenų (juk tai mano mylima dūminiop parako era!), ir dėl geros veiksmo linijos.
”The English Patient” (1996)
Tobulas filmas. Tegaliu pacituoti savo pačio emocijas, kurias liejau po filmo peržiūros: ”Ohhh.... Išnešė ”Anglas ligonis”...
Kokia istorija, koks filmas... Aaaaa... Rėksiu!!!!!! Liūdna, gražu, graudu, fantastiška, nepakartojama, mirtina, tragiška, emocinga, šviesu ir verkti noris.
Tai tamsa saulėtekyje, kančia aistroje, begalybė tuštumoje, grožis kare, mėnulis šviesoje, karštis žiemą, tobulybė pragaištyje....
Mirtinai gražus filmas....”
1996 Academy Awards:
Won, Best Picture
Won, Best Actress in a Supporting Role: Juliette Binoche
Won, Best Art Direction-Set Decoration (Stuart Craig and Stephanie McMillan)
Won, Best Cinematography (John Seale)
Won, Best Costume Design (Ann Roth)
Won, Best Director (Anthony Minghella)
Won, Best Film Editing (Walter Murch)
Won, Best Original Score (Gabriel Yared)
Won, Best Sound (Walter Murch, Mark Berger, David Parker, and Christopher Newman)
”Behind Enemy Lines II: Axis of Evil” (2006)
Nors fizikos požiūriu daug tikroviškesnis filmas nei pirmoji dalis, komercinės sėkmės nesusilaukė. Pirmas filmas pranašesnis, nes ten buvo nauja idėja, o šitas filmas geriau išpildytas.
Veiksmas vyksta Šiaurės Korėjoje, kur baigiama pagaminti atominė bomba. Specialios parengties amerikiečiai kariai iš SEAL keliauja į priešų teritoriją, kad sunaikintų kylančią grėsmę. Na, žinoma, vėl susiduria su netikėtom kliūtim ir pagalbom.
”Rare and Unseen: The Beatles“ (UK, 2008)
Dokumentikos apie gerą grupę negali būti per daug. Pateikiama pačių grupės narių filmuotos video medžiagos, tačiau matyt dėl brangių autorinių teisių nenaudojami bitlų įrašai.
Gana nuobodokai padarytas filmas, bet pasikartoti žinias yra smagu.
”Skrydis per Atlantą” (USSR, 1983)
Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio 50 metų sukakties proga sukurtas vaidybinis filmas apie mūsų herojus. Įdomu pažiūrėti tokį biografinį filmą apie šias asmenybes, smagu prisiminti šiokius tokius faktus iš mokyklos laikų. Pvz., kad pinigus skrydžiui lakūnai rinko skraidydami po lietuvių gegužines Amerikoje. Tiesa, pati filmo pabaiga, kai aiškinamos katastrofo+s priežastys labai jau sovietinės ir antinacistinės. Kaip nenuginčijamas faktas pateikiama teorija, kad lėktuvas buvo pašautas vokiečių, nes skrido virš koncentracijos lagerio.
Pažymėtina, kad muziką fimui kūrė Kutavičius.
”Behind Enemy Lines” (2001)
1995 karas Bosnijoje. Amerikiečių žvalgybinis naikintuvas pamušamas virš bosnių teritorijos ir sudūžta priešų teritorijoje. Vienas likęs gyvas lakūnas turi sutelkti visą savo išmonę, kad išgyventų ir būtų išgelbėtas.
Prastos bedūžtančio lėktuvo scenos, beviltiškai neįtikima paskutinė masinio šaudymosi scena.
”The Last of the Mohicans” (1992)
18 amžiaus vidurys, prancūzų – indėnų karas. Trys indėnų medžiotojai apsiima ginti britų pulkininko dukras. Šiaip, įspūdingos mūšių scenos – kai netikėtai indėnai užklumpa europiečius iš miškų. Na, pasakiška titnaginių šautuvų era. Gražus filmas, daug pasiaukojimo dėl meilės.
”The Diving Bell and the Butterfly” (France, 2007)
Jaunuolis keistom aplinkybėm (reta liga) paralyžuojamas. Protas dirba normaliai, bet kūno visai nevaldo, išskyrus akis. Šauniai pateikiami jaunuolio jausmai. Pradedant nuo suvokimo, kad jis paralyžiuotas ir jo negirdi aplinkinis pasaulis, baigiant noru kažką kurti.
Speciali bendravimo technika, mirksėjimų pagalba, jis bendrauja su aplinkiniais ir sugeba parašyti knygą.
Kai pagalvoji, medicina ir civilizacija išdarkė evoliucijos natūralios atrankos teoriją. Nebūtų visų žmonijos pasiekimų, neišgyventų tokie žmonės kaip filmo herojus. Žinoma, ir aš nebūčiau išgyvenęs kūdikystėje.
”A Bridge Too Far” (1977)
1944 rugsėjis. Prancūzija beveik išvaduota, tad planuojama tolimesnė operacija ”Market-Garden”, per kurią tikimasi išvyti nacius iš Olandijos. Desantininkai išmetami giliai į priešo teritoriją, tikintis, kad per dvi paras juos pasieks pagrindinės pajėgos. Tačiau dislokuota nacių tankų divizija, karštligiški mūšiai dėl tiltų planus koreguoja. Nors operacijos rezultatai buvo pasiekti, bendrai paėmus, operacija buvo nesėkminga.
Šiaip, gerai sukaltas filmas. Mūšių scenos mieste, naktinė tilto apgultis, perkėla per upę, pontoninio tilto statyba. Daug gerų ir teisingų karinių vietų pavaizduota :)
”Platoon” (1986)
Jaunuolis patenka į Vietnamo karą. Taip žiauru, taip baisu, bet karą išgyventi galima. Gerai atspindima Vietnamo karo realybė. Žinoma, kiek aš tą realybę suvokiu.
Wednesday, October 5, 2011
”Gallipoli” (Australia, 1981)
Director: Peter Weir
1915, WW1 dar tik įsibėgėja. Iki Kalėdų nesugebėjus laimėti karo ir perėjus į pozicinį karą, senkant britų profesionaliajai karuomenei, į karą pamažu žengia civiliai. Kareiviai imami iš visos plačiosios Britų imperijos. Todėl ne veltui australai, naujazelandiečiai ir kanadiečiai kovėsi už Londoną Dardanelų pusiasalyje (dabartinė Turkija) prieš Otomanų imperiją. Tačiau, operacija ”Gallipoli” buvo totalus fiasko – turkai apsigynė, abi pusės patyrė po 60% nuostolių.
O filme du australai, bėgikai, užsirašo į armiją, lengvųjų raitelių brigadą. Patenka į tranšėjas Dardanelų pusiasalyje ir yra priversti sudalyvauti Nek mūšyje.
”Queen of the Damned” (2002)
Director: Michael Rymer
Keistas filmas. Apie vampyrus. Tiesą pasakius, net nebaigiau žiūrėti jo. Idėja gal ir gera, įdomi, bet prastai išpildyta. Kita vertus, kai nemėgstu filmų apie vampyrus, tai ir kritiškas mano vertinimas :)
Bet kuriuo atveju, dėkui Eglei už rekomendaciją.
”Sideways” (2004)
Director: Alexander Payne
Depresijon linkęs rašytojas išvyksta su savo draugu į jo priešvestuvinę kelionę. Į Kaliforniją, vyno kraštą. Pats rašytojas yra vyno degustatorius, bet degustatorius ne kaip šiaip degustoatorius, o kaip degustatorius. Žodžiu, jo draugas nori miargų, o jis ne. Tačiau pakeliui pasimaišo rašytojo pažįstama vyno degustatorė ir jos draugė. Nosis sulaužyta buvo, tad nepasiteisino posakis “iki vestuvių užgis“.
Academy Award for Best Adapted Screenplay
”The Planets” (1999)
Aštuonių dalių dokumentika apie mūsų Saulės sistemą ir mūsų likimą: ”Different Worlds”, ”Terra Firma”, ”Giants”, ”Moon”, ”Star”, ”Atmosphere”, ”Life”, ”Destiny”.
Aš, kaip astronomijos nesimokęs, nemažai naujų dalykų sužinojau. Gal tiksliau, bendro supratimo įgijau, kuriame susidėliojo gražiai susidėliojo kitos detalės, kurias vienaip ar kitaip žinau.
Žodžiu, dokumentika plečianti akiratį. Tik liūdna paskutinė serija. Depresiją varanti. Nes vėl ir vėl sužinai, kad nieko nėra amžino ir vsata vis tiek išnyks.
”5 Days of War” (2011)
Director: Renny Harlin
Kai 2008 08 08 vyko Pekino olimpinių žaidynių atidarymas, Gruzijoje graudėjo sprogimai. Filmas apie rusų invaziją į Gruziją. Filmas sukasi aplink karo žurnalistus, kurie sukasi pačiame karo sūkuryje. Pasitaiko dar vienos gruzinų šeimos likimas, graži mergina, piktas rusų karininkas.
Daug holiduvinio veiksmo, bet visai gerai sukaltas filmas. Neblogas kiekis karo žiaurumų pademonstruotas. Smagu buvo matyti filmo pabaigoje plėvesuojančią Lietuvos vėliavą.
”The Yes Men Fix The World” (2009)
Jaunuoliai bando sukrėsti visuomenę. Apsimesdami nebūtais rimtais žmonėmis skaito pranešimus konferencijose, tiesioginiame BBC eteryje ir panašiai. Taip sukeldami savo piniginių storumu suinteresuotųjų asmenų nepasitenkinimą.
Tiesiog kitoks požiūris į mūsų dabartinę visuomenės santvarką.
”Tigerland” (2000)
Director: Joel Schumacher
1971, Vietnamo karas Amerikoje jau pamažu praranda populiarumą, tačiau tęsiasi. Kareivius reikia ruošti pragarui, o Tigerland ir yra sudėtinga pratybų aikštelė, kurioje stengiamasi kuo labiau užgrūdinti kareivius prieš permetant juos į karo lauką. Yra armijoje paimtas pacifistas, kuris nesiskaito su vadovybe, tačiau ilgainiui užsitarnauja pagarbą savo būryje. Tačiau, atsiranda jo vertas priešininkas.
Subscribe to:
Posts (Atom)